Z uwagi, że system ocen według Record Collector Guild daje ogromne pole do nadużyć dla sprzedającego, płyty oraz okładki oceniam, korzystając z systemu Craig’a Moerer’a.

Płyty oceniam pod pod kątem wizualnym i dźwiękowym, każda z nich bezpośrednio po zabiegach pielęgnacyjnych, zostaje przeze mnie przesłuchana. Posiadam kolumny marki Astron.

System Craig’a Moerer’a jest dla mnie bazą wyjściową do wiarygodnego opisu, który dodatkowo zostaje rozszerzony o ocenę EX – , własne spostrzeżenia oraz wysokiej jakości zdjęcia.

Płyty oceniam dość rygorystycznie, tak byś po otrzymaniu przesyłki był zadowolony z faktycznego stanu. Jednakże zawsze może zdarzyć się pomyłka z mojej strony, w takich przypadkach proszę Cię o niezwłoczny kontakt telefoniczny, w celu wyjaśnienia sprawy.

SS Still Sealed fabrycznie zapakowana, nie otwierana nigdy.

EX – Exscelent Minus płyta jak nowa z maksymalnie trzema ledwie zauważalnymi, lekkimi śladami użytkowania.

VG+ Very Good Plus wielokrotnie odtwarzana płyta z niewielkimi zadrapaniami, które nie powodują znacznego, tj. odczuwalnego obniżenia jakości dźwięku.

VG Very Good używana płyta. Zawiera oczywiste ślady na powierzchni i prawdopodobnie lekkie szmery między utworami, ale to wciąż dobrze zachowana płyta z bardzo dobrym dźwiękiem.

VG- Very Good Minus znaczące ślady na powierzchni i zazwyczaj obecny szmer. “Znaczące” oznacza także, że ilość kopertówek lub lekkich rysek, jest duża. 

G+ Good Plus w systemie ocen płyt winylowych słowo ‘dobry’ nie oznacza dobrego stanu płyty. Jest to płyta z wieloma śladami, może zdarzyć się, że przeskakuję, zacina. Jednak nawet taka płyta potrafi zagrać dobrze. 

Jest to skala ocen wizualnych, która musi zostać uzupełniona o ocenę słuchową. Wielokrotnie płyta oceniona na EX- potrafi zaciąć, przeskoczyć co nierzadko jest także spowodowane złym ustawieniem ramienia gramofonu.

Ocena fonalna dokonywana jest po wymyciu płyty, jednak przed zakupem, proszę o kontakt w celu potwierdzenia rzeczywistego stanu płyty.