Wytwórnia muzyczna założona w sierpniu 2006 roku w Cheraw SC (Brooklyn, NY), w domu legendarnego Dizzy Gillespie’go przez producenta Easy Mo Bee, AB Money’a, Tom Simjian i Casey Hoban’a. Pomysł zrodził się wiele lat wcześniej w głowie jednej osoby – AB Mosely’ego. Osoba ta znana ze współpracy przy nagrywaniu płyty Milesa Davisa – Doo Bop (Przeczytaj moją recenzję!), z gościnnym udziałem w utworze Loyal To The Game (2 Pac). AB Money znany jest także z wybitnych  wokali w grupie RIF, która zdobyła wygraną w konkursie Rap Artists of the Year, co pozwoliło jej na legalne pojewienie się na scenie oraz zdobycie tytułu Best New Artists i występ na Olimpiadzie. Lista klasycznych utworów, w których maczał palce jest długa: 2Pac – Temptation, Running From The Police, Dear Momma, Out on Bail … Wraz ze swoimi długoletnimi przyjaciółmi, Easy Moe Bee, Big Bub’em, postanowili stworzyć unikalne połączenie duchowości muzyki soul z przeróżnymi stylami w dzisiejszej muzyce hip hopowej.

Ogromny wkład w budowanie Platinum Ice ma Easy Moe Bee, producent (posiadający na swoim koncie 25 platynowych płyt) pracujący z całą gamą muzyków, od Miles’a Davisa (ostatnia płyta w dorobku mistrza), przez Tupac’a, Notorius’a, Alicia’e Keys, Craig Mac’a, LL Cool J’a …. Big Bub zajmował stranowisko vice prezesa Motown Rcords.

Poza swoją działalnością muzyczną Platinum Ice produkuję także: samochodowe felgi, cygara, napoje, ubrania oraz biżuterie. Platinum Ice Records współpracuje również firmą odzieżową Sedgwick & Cedar. To co odróżnia ich od innych wytwórni, to możliwość nagrania utworu z legendarnymi hip hop’owymi artystami od Grandmaster Caz’a do Busy Bee.  

Powyżej jedyny nagrany utwór w dorobku Coke La Rock’a. Za produkcję odpowiedzialni są Platinum Ice Records oraz Sedgwick & Cedar Records. Zapraszam także do odsłuchania innym utworów w dorobku tej małej lecz znaczącej wytwórni. Klik!

Mimo, że Melle Mel sam siebie określa jako Pierwszego MC. Coke La Rock należał do ekipy Herca The Herculoids, był zaś jego przyjacielem na długo przed pierwszymi bibami. Razem uczęszczali do klubów na tańce. 

 W 2008 roku powstał spontaniczny utwór, który z uwagi na studyjny zapis nagrania stanowi jedyną nagrywkę Coke La Rocka! “Pierwszy Mc” oraz jego jedyne nagranie.