Ciekawe kino przedstawiające dramatyczne wydarzenia rozpoczęte 23 lipca 1967 roku. W skutek błędnych decyzji funkcjonariuszy policji, kilkoro gości motelu staje się podejrzanymi o użycie broni palnej. Był to czas ulicznych zamieszek, w trakcie których spłonęło około dwa tysiące budynków oraz zostało aresztowanych 7,000 mieszkańców. 

Polecam jednak “Detroit” z innego powodu. 

Muzyczny wątek jest bardzo intrygujący. Wczesnym wieczorem 26 lipca w Fox Theatre odbywał się festiwal Motown Music Revue. Zespół Dramatics był jednym z gwiazd tego wieczoru. Po wyjściu z obiektu, zastali miasto w ogniu. Część zespołu się rozdzieliła a Roderick Davis, Larry Reed oraz ich przyjaciel Freddy Temple postanowili przeczekać ten niebezpieczny czas w Algiers Motel w pobliżu Virginia Park. Tym samym znaleźli się w samym centrum przedstawionych w filmie wydarzeń. 

Reed i Davis opuścili szeregi The Dramatics w roku 1968, krótko po zerwaniu kontraktu z Motown. W roku 2013 The Dramatics weszła w szeregi R&B Hall of Fame i jest aktywną grupą koncertową do dnia dzisiejszego.